Psychotesty do Policji

Prawdopodobnie najważniejsze dla policjanta jest psychologiczne przystosowanie do pracy. Wiele jest osób posiadających niezbędną wiedzę ogólną i przygotowanie fizyczne, jednak w dalszym ciągu nie będących materiałem na policjanta. Jest to przecież praca wymagająca mocnej psychiki, umiejętności podejmowania decyzji w kryzysowych sytuacjach i kompetencji interpersonalnych. Dlatego tak ważną częścią rekrutacji do policji są testy psychologiczne.

Test psychologiczny składa się ze stwierdzeń dotyczących między innymi cech charakteru, ogólnie pojętego podejścia do życia i pracy policjanta, równowagi emocjonalnej itp. Jeżeli trafiło się w profil policjanta – praktycznie testy mamy zdane.  Profil jest u nas dostępny. Gdy psychotesty zostaną sprawdzone, odbywa się rozmowa z psychologiem. Specjalista zadaje kandydatowi m.in pytania oparte na odpowiedziach udzielonych w trakcie testu, patrzy czy się nie stresujemy, obserwuje nasze zachowanie itp

Być może właśnie test psychologiczny jest dla kandydatów źródłem największego stresu. Po pierwsze, wydaje się całkowicie nieprzewidywalny. Nie jest to przecież test wiedzy, do którego się klasycznie „zakuwa”. Co więcej, kandydaci mogą odbierać go osobiście, ponieważ w jego trakcie oceniane są jego cechy charakteru i umiejętności impersonalne.

Okazuje się jednak, że ten stres można w znaczący sposób zredukować. Wbrew pozorom, do psychotestów jak najbardziej można się przygotować. W tym celu można wykorzystać udostępnianą przez nas bazę pytań, które  pojawiają się na teście. Dzięki nam uzyskasz również dostęp do poradnika, który wyjaśnia aspekty testu, które mogą być dla kandydatów niejasne. Dzięki temu będziesz wiedział, czego się spodziewać!

Udostępniamy również szeroką gamę pomocy naukowych przydatnych w trakcie przygotowania do testu w Poradni Zdrowia Psychicznego. Należą do nich między innymi używana do badania zdolności umiejętności logicznego myślenia Matryca Ravena.

Co ważne, dzięki naszym materiałom możesz zyskać nie tylko wiedzę, ale i przede wszystkim spokój psychiczny. Dzięki temu będziesz mógł o wiele lepiej zaprezentować się w trakcie psychotestów do policji.